Safety Drawing Contest Winners

image488

"Outdoor Safety"

DISTRICT WINNERS:  

Special Artist Category Award of Excellence:

1st place: Allison Faucheux Mandeville Middle School 

2nd place: Kira Suazo Riverside Elementary

3rd place: E.J. Falgout Riverside Elementary

Special Artist Category Award of Merit:

4th place: Nicholas Giardina Whispering Forest Elementary

5th place: Paxton Blankenship Marigny Elementary

Primary Grade Category Award of Excellence:

1st place: Ruby Mount Madisonville Elementary

2nd place: Charlotte Griffin Magnolia Trace Elementary

3rd place: Jacob Cleveland Folsom Elementary

Primary Grade Category Award of Merit:

4th place: Karson Riche Mandeville Elementary

5th place: Emma Liprie Henry L. Mayfield Elementary

6th place: Charley Bryan Sixth Ward Elementary

Intermediate Grade Category Award of Excellence:

1st place: Abigail Willie  Lancaster Elementary 

2nd place: Alyssa Gaudet Lancaster Elementary 

3rd place:  Aleigh Jean Riverside Elementary

Intermediate Grade Category Award of Merit:

4th place: Elie Pounds Magnolia Trace Elementary

5th place: Jaelynn Kirton Henry L. Mayfield Elementary

6th place: Ana Claire Harrison  Mandeville Middle School

Middle/Junior Grade Category Award of Excellence:

1st place: Kennedy Wood  Lancaster Elementary

2nd place: Piper Hall Boyet Junior High 

3rd place: Cayley Causey Mandeville Middle School

Middle/Junior Grade Category Award of Merit:

4th place: Hannah Petrocelli Lancaster Elementary 

5th place: Josie Wilson Mandeville Middle School

6th place: Sophia Hernandez Mandeville Middle

High Grade Category Award of Excellence:

1st place:  Elizabeth Lewis Covington High

2nd place: Jailyn Alexander Mandeville High

3rd place: Caleb McLain Covington High

High Grade Category Award of Merit:

4th place: Chloe Magee Mandeville High

5th place: Brittney Scioneaux Covington High

6th place: Hayes Aymami Covington High


STATE WINNERS:          

High School Award of Excellence Marquise Douglas Captain Shreve Caddo   

High School Award of Excellence Elizabeth Lewis Covington High St. Tammany   

High School Award of Excellence Caleb McLain Covington High St. Tammany   

High School Award of Merit Morgan Genty Byrd High School Caddo   

High School Award of Merit Mary-Margaret McGill Captain Shreve Caddo   

High School Award of Merit Jailyn Alexander Mandeville High St. Tammany   

Intermediate Award of Excellence Caroline Smith Eden Gardens Caddo   

Intermediate Award of Excellence Aleigh Jean Riverside Elementary St. Tammany   

Intermediate Award of Excellence Alyssa Gaudet Lancaster Elementary St. Tammany   

Intermediate Award of Merit Abigail Willie Lancaster Elementary St. Tammany   

Intermediate Award of Merit Mya Stewart Roseland Montessori Tangipahoa   

Intermediate Award of Merit Cayden Cox Roseland Montessori Tangipahoa   

Middle School Award of Excellence Ellie Lawrence Caddo Middle Magnet Caddo   

Middle School Award of Excellence Cayley Causey Mandeville Middle St. Tammany   

Middle School Award of Excellence Piper Hall Boyet Junior High St. Tammany   

Middle School Award of Merit Kennedy Wood Lancaster Elementary St. Tammany   

Primary Award of Excellence Londyn Thomas Claiborne Caddo   

Primary Award of Excellence Lauren Burkett Fairfield Elementary Caddo   

Primary Award of Excellence Daniel Smith Roseland Montessori Tangipahoa   

Primary Award of Merit Carson Quinn AC Steere Caddo   

Primary Award of Merit Charlotte Griffin Magnolia Trace St. Tammany   

Primary Award of Merit Drew Blades Roseland Montessori Tangipahoa   

Special Artist Award of Excellence Allison Faucheaux Mandeville Middle St. Tammany   

Special Artist Award of Excellence Kira Suazo Riverside Elementary St. Tammany   

Special Artist Award of Excellence EJ Falgout Riverside Elementary St. Tammany